Izrada dva standarda zanimanja

by | svi 14, 2021

Izrada dva standarda zanimanja: Tehničar za informacijske tehnologije i Tehničar za elektrotehniku i elektroniku

Projektom “KaRijERA i JA” razvijaju se dva standarda zanimanja u srednjoškolskom obrazovnom sektoru Elektrotehnike i računalstva. Članovi stručnih timova za razvoj standarda zanimanja i standarda kvalifikacija osigurali su stručnu podlogu za izradu četverogodišnjih strukovnih zanimanja Tehničar za informacijske tehnologije i Tehničar za elektrotehniku i elektroniku. U tijeku su optimizacija i prilagodba anketa za gospodarstvenike te izrada strateških, sektorskih i analitičnih utemeljenosti za oba standarda zanimanja.

U izradi standarada zanimanja i standarda kvalifikacija sudjeluju nastavnici stručnih predmeta Tehničke škole Karlovac i Elektroindustrijske i obrtničke škole Rijeka, profesori sa Tehničkog veleučilišta Zagreb i Pučkog otvorenog učilišta Zagreb te riječki poduzetnici iz područja informacijske tehnologije i brodskih sustava: VENTEX d.o.o., RI-bit d.o.o., MEP d.o.o. i FRIGO-VE d.o.o.