Razvoj novih tehnologija zahtjeva cjeloživotno obrazovanje

by | lip 1, 2021

Stručni tim i nastavnici iz Tehničke škole Karlovac zajednički rade na izradi nacrta šest formalnih programa za obrazovanje odraslih u podsektoru strojarstva. Razvoj novih tehnologija te uvođenje novih strojeva i uređaja zahtijevaju stalnu prilagodbu i usklađenost radne snage na tržištu rada. Stoga su osim stručnog tima iz Veleučilišta u Karlovcu, Tehničkog veleučilišta u Zagrebu i Pučkog otvorenog učilišta u izradu nacrta formalnih programa uključeni i gospodarstvenici iz partnerskih organizacija s područja Karlovačke županije i šire.

Stručni tim u suradnji s gore navedenim dionicima izradio je nacrte formalnih programa za obrazovanje odraslih za rukovatelja CNC strojem, rukovatelja CNC glodalicom i rukovateljem CNC tokarilicom. U tijeku je izrada programa za poslove zavarivača MAG postupkom zavarivanja, certificiranje proizvoda te aditivna proizvodnja.